کارخانه شیشه لمینت

 

کارخانه شیشه لمینت

 

کارخانه شیشه لمینت

کارخانه شیشه لمینت : همه عناصری که در محیط اطرافمان می بینیم دارای ویژگی های ساختاری منحصر بفردی هستند که گاه با وجود مزایای فراوان ، به تنهایی در ساخت محصولی خاص کاربرد چندانی ندارند . طلا به عنوان یکی از شاخص‌ترین این عناصر ، محصولیست که می توان لیست بلند بالایی از مزایای آن نوشته و برتری های کاملی که به نسب دیگر فلزات و آلیاژهای آن ها دارد را برشمرد ؛ با این حال دیده می شود که  

کارخانه شیشه لمینت : همه عناصری که در محیط اطرافمان می بینیم دارای ویژگی های ساختاری منحصر بفردی هستند که گاه با وجود مزایای فراوان ، به تنهایی در ساخت محصولی خاص کاربرد چندانی ندارند .

طلا به عنوان یکی از شاخص‌ترین این عناصر ، محصولیست که می توان لیست بلند بالایی از مزایای آن نوشته و برتری های کاملی که به نسب دیگر فلزات و آلیاژهای آن ها دارد را برشمرد ؛ با این حال دیده می شود که در موارد متعددی نمی توان آن را به تنهایی برای ساخت یک محصول - عموماً زیورآلات - استفاده کرده و به منظور تغییر وزن ، تغییر رنگ ، تغییر قیمت ، تغییر میزان استحکام ، تغییر مقدار هدایت گرمایی یا الکتریکی و ... نیازمند ترکیب نمودن آن با عناصری نظیر نقره، مس ، ایندیوم و دیگر فلزات مرتبط هستیم .

این توضیحات از این بابت ارائه شد که بگوییم که حتی یکی از ارزشمندترین مواد روی کره زمین نیز به منظور پوشش برخی کمبودهای خود نیازمند ترکیب شدن با عناصر دیگر بوده و بدین ترتیب در قالب یک کالای ترکیبی می تواند به حداکثر بازدهی خود برسد . رد این سلسله عملیات مفید و موثر را می توان در همه حوزه های صنعتی گرفت ، کمااینکه اگر در خصوص فلزات با نام آلیاژ از یاد می‌شود، در حوزه هایی از صنعت مانند تولید شیشه های ساختمانی هم که لایه هایی جامد به یکدیگر پیوند می‌خورند که می‌توان آن‌ها را تحت عنوان «لمینت» (Lamination یا لایه‌سازی شده) شناخت.

 

شیشه لمینت

همانطور که از توضیحات فوق می‌توان دریافت، شیشه های لمینت محصولاتی ترکیبی هستند که از چند لایه شیشه و چسب های پلی وینیل بوتیرات تشکیل شده و بدین ترتیب با بهره‌گیری از خاصیت چسبندگی این پوسته های شفاف ، به لایه لایه نمودن شیشه های ساختمانی منجر می شوند .

با توجه به اینکه در یادداشت های پیشین به تفصیل به بررسی این محصولات پرداخته‌ایم ، شرح فواید و موارد مصرف این محصولات تکرار مکررات است ، با این حال ذکر این نکات خالی از لطف نیست که :

  • شیشه های لمینتی بواسطه چسبیدن به یکدیگر با کمک لایه PVB پس از شکسته شدن فرو نریخته و با همان ترک های پر تعداد در سر جای خود ثابت می مانند .
  • لایه مذکور علاوه بر افزایش قطر جداره مورد نظرمان به تعدیل سر و صدا و کاهش اثر اشعه های خورشیدی کمک می‌کند.
  • ایمنی بالا یکی از مهمترین ویژگی های این محصولات می باشد ، در نتیجه بی دلیل نیست که در طلافروشی‌ها، صرافی‌ها، موزه‌ها و دیگر اماکنی که از محصولاتی ارزنده نگهداری می شود مورد استفاده قرار می گیرند .
  • این چند لایه بودن باعث کاهش قدرت دید کاربران نمی شود ، زمانی که این ویژگی با استحکام در برابر ضربه و فرو نریختن پس از شکستن در شیشه ای جمع شود استفاده از آن در ساختار شیشه های جلوی اتومبیل یا برخی سازه های بلند توجیه‌پذیر می شود .

 

کارخانه شیشه لمینت

با گذر از سایر ویژگی ها و کاربردهای این محصول باید گفت که در موارد متعددی پیش می ‌آید که یک مجموعه به منظور ابتیای شیشه های لمینت خود مایل به خرید این محصولات از ابتدای زنجیره تأمین آن یعنی کارخانه شیشه لمینت است . زمانی محصولی را از ابتدایی و اصلی ترین عرضه کننده آن خریداری می کنید

  • با محدودیت اجناس روبرو نبوده و به هر میزانی که می خواهید می توانید سفارش دهید ، در نتیجه انبوه سازان یا شرکت های عمرانی که در پروژه های موازی خود به استفاده از شیشه های ساختمانی نیازمندند می توانند با قیمت مناسبتری این محصولات را خریداری نمایند .
  • تنوع محصولات بسیار زیاد می باشد ، بطوری که علاوه بر شیشه لمینت در ابعاد و ویژگی های مختلف می توان ردی از دیگر محصولات مشابه از قبیل آیینه کیفیت بالا ، شیشه فلوت ، شیشه سکوریت ، رفلکتیو و ... نیز یافت .
  • بدون حضور واسطه ها هزینه کمتری پرداخت می کنید و
  • از اصالت محصول مطمئن بوده و از مرحله استخراج مواد اولیه تا بسته بندی محصول در مقابل دیدگان شما انجام می‌پذیرد .

 

شیشه لمینت چگونه ساخته می شود؟

در گام اول ساخت این شیشه ها در کارخانه شیشه لمینت ، ابتدا طرح و ابعاد مورد نظر کارفرما به دست ما رسیده و در پایه ترین حالت ممکن ، دو لایه شیشه به منظور ساخت محصول مورد نظر (مثلاً با ضخامت های 10 میل) انتخاب می شوند . در گام بعدی و با ورود لایه PVB این سه لایه وارد دستگاه اتوکلاوی می شوند که بواسطه فقدان هوا (خلاء بودن) موجب چسبندگی شیشه ها یه یکدیگر به طریقی یکدست می شوند .

گفتنیست که در این سلسله عملیات فشار و دما نقش‌های پررنگی را ایفا کرده و با ایجاد کشش و خاصیت جذب در این شیشه ها به عدم پراکندگی شیشه پس از برخورد ضربه کمک می کنند .

سخن آخر

در نهایت لازم به تأکید است که مجموعه شیشه اردکان نه تنها به عنوان کارخانه شیشه لمینت ، بلکه در کسوت مجموعه ای با پتانسیل صادرات انواع شیشه و آینه های ساختمانی به سراسر دنیا ، بواسطه احداث 4 کارخانه مجزای «استخراج و فرآوری مواد معدنی» ، «خردایش و آرایش مواد اولیه شیشه» ، «خط تولید فلوت» و « کارخانه صنایع جانبی » فعالیت خود را در زمینی به مساحت ٧٥ هکتار در اردکان یزد آغاز کرده و با گذشت قریب به 15 سال از شروع فعالیت خود قادر به تولید روزانه ٩٠٠ تن شیشه ساده شفاف ، رنگی ، رفلکس ، آئینه ، لمینیت ، دو جداره و نشکن می باشد .

منبع خبر:

دیدگاه کاربران
بالا