شیشه اردکان - مشروح خبر :: بهره‎‎برداری از اولین خط تولید شیشه ضدگلوله خاورمیانه

 

بهره‎‎برداری از اولین خط تولید شیشه ضدگلوله خاورمیانه

 

بهره‎‎برداری از اولین خط تولید شیشه ضدگلوله خاورمیانه

به گزارش خبرنگار شهروند اردکان به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در اردکان، در مراسمی که با حضور آقای محمدمهدی زارع رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و آقای احمد کمالی فرمانده نیروی انتظامی اردکان در محل کارخانجات شیشه اردکان برگزار شد، شیشه ضد گلوله تولیدی این کارخانه با شلیک مستقیم چند گلوله از اسلحه ‏‏های مختلف مورد آزمایش و ارزیابی کامل قرار گرفت و خط تولید این نوع شیشه رسماً مورد بهره برداری قرار گرفت.  

آقای محمود عزیزیان مدیر عامل این واحد تولیدی در حاشیه بهره ‏‏برداری از اولین خط تولید شیشه ضد گلوله خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار ایسنای یزد در این رابطه گفت: این نوع شیشه حاصل ۲ یا چند لایه شیشه و لایه‎‎های میانی PVBاست که در نوع خود منحصر به فرد است.

وی در مورد این خط تولید افزود: خط تولید شیشه‎‎های ایمن و ضد گلوله در خطی به طول ۱۶۰ متر، روزانه حداقل پنج هزار مترمربع از این شیشه را در این کارخانه تولید می‎‎کند.

وی خاطرنشان کرد: این محصول در صنایع ساختمان، مبلمان و دکوراسیون، صنعت اتومبیل و حمل و نقل، بانک‎‎ها و موسسات مالی، موزه ‏‏ها و جواهر فروشی‎‎ها، شیشه‏‏ های ضد سرقت، ضد ضربه و ضد انفجار، کاربرد ویژه‎‎ای دارد.

آقای عزیزیان در پایان نیز با اشاره به  فعالیت دو ساله گروه کارخانجات شیشه اردکان، تصریح کرد: کارخانجات شیشه اردکان جزء بزرگترین تولیدکنندگان شیشه خاورمیانه است که با تولید انواع متفاوت شیشه با ضخامت‎‎های مختلف از ۱٫۸ میلیمتر تا ۱۹ میلیمتر  و سبد کامل صنایع جانبی در ۲۸۰ نوع محصول متفاوت، ایران را به قطب صنعت شیشه خاورمیانه تبدیل کرده است.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران
بالا