شیشه سکوریت

 

شیشه سکوریت

 

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت : با جستجو در دایره المعارف های علمی و دانشنامه های مجازی ، در یکی از ساده ترین تعاریفی که برای شیشه مطرح می شود آن را مایعی سفت شده بدون بلور تعریف کرده اند . به بیانی دیگر به هر جامد غیر بلوری که با حرارت دیدن ذوب شده و به صورت ماده ای شفاف ، شکننده و عمدتاً متشکل از سیلیکات قلیایی درآمده است شیشه گفته می شود .  

شیشه سکوریت : با جستجو در دایره المعارف های علمی و دانشنامه های مجازی ، در یکی از ساده ترین تعاریفی که برای شیشه مطرح می شود آن را مایعی سفت شده بدون بلور تعریف کرده اند . به بیانی دیگر به هر جامد غیر بلوری که با حرارت دیدن ذوب شده و به صورت ماده ای شفاف ، شکننده و عمدتاً متشکل از سیلیکات قلیایی درآمده است شیشه گفته می شود .

همانطور که می بینیم مبحث گرما و انتقال حرارت به شیشه آنچنان در پیدایش این محصول مهم و تأثیرگذار است که حتی در تعریف کلی آن نیز آمده است . با نگاه از افقی بالاتر ، مبحث حرارت و گرمادهی در صنعت و روش های تولید آنچنان پر اهمیت است که شاخه مهمی از متالورژی تحت عنوان Heat Treatment یا عملیات حرارتی را به وجود آورده است .

در معرفی این فرآیند صنعتی باید گفت که به مجموعه عملیات هایی که در جهت گرم و سرد کردن یک ماده و جمله اقدامات مرتبط با تغییرات دما که به تغییر خواص فیزیکی و مکانیکی یک ماده منجر شود، عملیات حرارتی گفته می شود . اگرچه نام عملیات حرارتی با تولید فولاد و دیگر آلیاژهای آهن گره خورده است ، اما در تولید انواع شیشه و سرامیک نیز کاربردی بوده و عملاً مسبب پیدایش شیشه سکوریت می شود .

 

شیشه سکوریت (Security glass) چیست؟

شیشه سکوریت که از آن تحت عناوینی چون Tempered glass یا شیشه گرمادیده و  Safety glassبه معنای شیشه ایمن هم یاد می شود ، نوعی شیشه نشکن می باشد که در برابر ضربه به سطح مسطح خود مقاوم بوده و بواسطه همین سرسختی در اماکنی فروشگاه هایی با محصولات ارزنده و گرانقیمت ، بانک ها ، ایستگاه های اتوبوس ، کیوسک تلفن های عمومی ، نرده های لوکس ، استخرهای معلق ، پارتیشن ادارات ، شیشه اتومبیل (به جز جلو) ، برخی لوازم خانگی مانند فر و... استفاده می شود .

شیشه سکوریت چگونه تولید می شود ؟

توضیحاتی که در ابتدای این یادداشت عرضه شد به منظور پاسخ به همین سوال مطرح گردید . شیشه سکوریت در حقیقت شیشه ساده و نرمالیست که با قرار گرفتن در پروسه عملیات حرارتی به شدت گرم شده و با سرعت سرد می شود . این تغییرات ناگهانی دما و شوک های گرمایی که به این محصول وارد می شود سبب می شود تا لایه های رویی پس از درآمدن به حالتی خمیری شکل به سرعت سرد شده اما لایه های درونی این روند را با سرعت کمتری بپیمایند . در نتیجه اینکه فعل و انفعالات مذکور به پدیدار شدن خصوصیاتی مطلوب در شیشه ، مثل افزایش مقاومت آن و همچنین ویژگی هایی نامطلوب مانند عدم امکان شکل دهی مجدد به آن منجر می شود .

با توجه به این توضیحات حالا متوجه می شویم که چرا شیشه های معمولی را ابتدا بنا به خواسته مشتری تغییر شکل داده (برش ، سوراخکاری و ...) و سپس آن ها را سکوریت می کنند .

می دانیم که شیشه های سکوریت در ظاهر تفاوت محسوسی با مدل های دیگر شیشه نداشته و فردی بدون تجربه یا دانش تخصصی کار با شیشه ها نمی تواند انواع مختلف آن ها را در نظر اول از یکدیگر جدا کند. با این حال پس از شکسته شدن این محصولات ، پدیدار شدن خرده شیشه هایی مکعبی شکل ، شبیه به هم و بُرنده نشانه ای روشن و دقیق برای تفکیک این محصولات می باشد .

از طرفی دیگر تا زمانی که همین شیشه های خرد شده راهی برای خارج شدن از چارچوبشان نیابند ، در جای خود ثابت مانده و با وجود پذیرش ترکی سراسری ، تغییری هم در میزان مقاومت آن ها ایجاد نمی شود . این در حالیست که به محض باز شدن روزنه ای برای عبور یک تکه از خرده شیشه ها ، همه آن ها فرو ریخته و شیشه به طور کامل متلاشی می شود . جالب است بدانید عده ای به صورت تعمدی با چسباندن نوار چسب هایی به اطراف این محصول جلوی ریزش آن را گرفته و با ورود ضربه به آن ، این قطعه شیشه را می شکنند . محصولی که با وجود شکستگی های محسوس هنوز هم کارایی داشته و در جایگاه های مختلف (مثلاً میز) مورد استفاده قرار می گیرند .

منبع خبر:

دیدگاه کاربران
بالا