فلوت

 

فلوت

 

فلوت

فلوت : نخستین شیشه های نسل جدیدی که پس از انقلاب صنعتی و با روش های نوین فرآوری شدند ، محصولاتی بودند که علی رغم داشتن ساختاری زجاجی ، دارای اعوجاع و ناهمگونی های ضخامتی بوده و با وجود داشتن حباب و خال جوش های متعدد ، با گذشت زمان نیز مات شده و زنگار حواشی آن را در بر می گرفت .  

فلوت : نخستین شیشه های نسل جدیدی که پس از انقلاب صنعتی و با روش های نوین فرآوری شدند ، محصولاتی بودند که علی رغم داشتن ساختاری زجاجی ، دارای اعوجاع و ناهمگونی های ضخامتی بوده و با وجود داشتن حباب و خال جوش های متعدد ، با گذشت زمان نیز مات شده و زنگار حواشی آن را در بر می گرفت .

اگرچه به عنوان نخستین گام تولید و استفاده از این محصولات ، شیت های شیشه ای فرآورده های بدی نبودند ، اما از آنجایی که سطح توقع مشتریان همواره سیری صعودی داشته و عرضه کنندگان محصولات مختلف نیز برای در اختیار گرفتن درصد بیشتری از سهم فروش بازار به دنبال عرضه کالاهایی با ویژگی های جدید و منحصر به فردی هستند ، نیاز بازار به پذیرش و معرفی محصولاتی جدید حس می شد .

از این روی محصولاتی یکی پس از دیگری تولید شده و به موفقیت چشمگیری نمی رسیدند تا اینکه شیشه فلوت پای به میدان گذاشته و در کسری از زمان به محبوب و پرفروش ترین شیشه ساختمانی تبدیل گشت .

این محصولات که اینک بواسط روش های ابتکاری و جدید ساخته می شدند (مثلاً خواباندن محصول تازه از کوره در آمده در حوضچه های قلع مایع) ، از یک سو ساختاری شفاف ، درخشان و واضح تری یافته بودند ، از سوی دیگر هر دو طرف آن صاف بوده ، ناهمگونی در ساختار و ناخالصی های دردسر آفرینش به شدت کم شده و نهایتاً با وجود قیمت مناسب ، ابتیاع آن برای کارفرما یا پیمانکاران ایشان هم مقرون به صرفه می شد .

شیشه فلوت یا تخت از جنبه های گوناگونی مهم بوده و مورد بررسی قرار می گیرد . به عنوان مثال همینکه این ماده دستمایه ساخت شیشه های سکوریت می شود نشان از کاربرد بالای این محصولات است .

آیا فلوت همان شیشه ساده است ؟

پاسخ منفیست ! شیشه ساده خود محصولی با ساختار ، روش تولید و موادی مختص به خود است که به دلیل شباهت های فراوان با شیشه ها فلوت با آن ها اشتباه گرفته می شوند .

 

عنوان

شیشه فلوت

شیشه ساده

مواد تشکیل دهنده

کربنات سدیم سنگین ، سنگ آهک، ، کوارتز، دولومیت ، فلدسپار

پتاسیم ، پودر سنگ ، خاکستر سودا

نوع کوره ذوب

افقی

عمودی

متوسط ضخامت

2.5 تا 20 میلیمتر

2 تا 7 میلیمتر

روش تولید

شناور شدن مایع شیشه در حمام فلوت

صاف کردن تخت

ویژگکی ظاهری

دو طرف صاف ، دارای هاله ای از رنگ سبز

عدم شفاقیت زیاد و شکننده

 

 

  • گفتنیست که خاکستر سودا و پودر سیلیس در هر دو محصول مورد استفاده قرار می گیرد .

مزایای استفاده از فلوت

  1. این محصول در حجم قابل توجهی تولید شده و قیمت مناسبی دارد ، در نتیجه بی دلیل نیست که هم اکنون نیز با گذشت سال ها از پیدایش آن و ورود جام هایی جدید به بازار شیشه ، باز هم پر فروش ترین محصول شیشه گران (حدود 35 درصد کل دنیا ) بوده و درصد قابل توجهی از هموطنانمان از آن استفاده می کنند .
  2. تنوع در ضخامت و عرض
  3. امکان تهیه به میزان دلخواه با قیمتی مناسب
  4. داشتن ظاهری شیک و زیبا
  5. عایق صوت و حرارت
  6. قابل استفاده در صنعت تولید آینه
  7. قابل خرید در طرح های مختلف
منبع خبر:

دیدگاه کاربران
بالا