شیشه فلوت

 

شیشه فلوت

 

شیشه فلوت

شیشه فلوت : از سال 1848 که « هنری بسمر» (Henry Bessemer ، مهندس بریتانیایی که شهرت خود را مرهون روش های فرآوری فولاد و آهن است) روشی را مبتنی بر ساخت شیشه با ریخته گری آن در گودالی شیشه ای ، با سطحی آهنی و سنگ زنی پر مشقتی ارائه داد قریب به 2 قرن می گذرد .  

از اواسط قرن 19 تا امروز که ده ها نوع مختلف شیشه با روش های منحصر به فرد تولید شده و همینک در دیدرس ما قرار دارند ، سطوح زجاجی فراوانی وظیفه حراست از سازه های سرپوشیده ساخت دست بشر و مصنوعات وی را بر عهده داشته اند اما در این میان شاید بتوان ساخت شیشه فلوت را نقطه عطف و آغازگر انقلابی بزرگ در این حوزه دانست .

 

در همین رابطه الستر پیلکینگتون (Alastair Pilkington) در دهه 1950 میلادی روشی را ارائه کرد که در آن شیشه مذاب با شناور شدن بر روی بستری از آلیاژهایی با نقطه ذوب پایین یا سرب که بعده ها قلع جای آن ها را گرفت ، حالت آن را به خود گرفته و در هر دو سوی خود صاحب سطحی صاف و صیقلی با ضخامتی یکنواخت می شد . 

اگرچه شیشه فلوت (Float یا شناور) که به دلیل تلاش های پیلکینگتون با این نام نیز خوانده می شود در مدت عمر 70 ساله خود تغییرات فراوانی را به چشم دیده و با کمک تکنولوژی و تئوری های گوناگون به ر,ز رسانی شده است ، اما هنوز هم مهمترین روش تولید شیشه بوده و به دلیل کیفیت بالای خروجی ، هزینه مناسب برای تولیدکننده و خریدار ، عدم صرف انرژی و وقت زیاد به نسبت سایر روش ها و نداشتن ضایعات قابل توجه ، بار قریب به 90 % از تولید شیشه های جهان امروز را به دوش می کشد .

 

فرآیند تولید شیشه فلوت

در فرآیند تولید شیشه فلوت یا شناور ، شیشه ای از جنس آهک سوددار پایه شروع عملیات مورد نظرمان می باشد . در همین راستا محصولی با بیش از هفتاد درصد ماسه سیلیس ، قریب به ده درصد اکسید کلسیم و کربنات سدیم (به ازای هریک) و پنج درصد منیزیم به شیشه بازیافتی یا کولت اضافه شده و ترکیب این مواد در دمای 1500 درجه ذوب می شوند .

پس از این بخش نوبت به تزریق شیشه مایع بر روی قلع مذاب می باشد . شاید جالب باشد که بدانید قلع تنها فلزیست که می تواند در دمای 600 درجه سانتی گراد مایع بماند . با وجود اینکه آستانه ورود شیشه مایع به این اتاقک 1000 درجه سانتی گراد دما دارد ، اما آستانه خروجی آن 400 درجه خنک تر بوده و به 600 درجه می رسد ؛ لذا اگر از فلز دیگری در این مرحله استفاده شود پیش از انتقال به انتهای مسیر جامد شده و روند تولید شیشه فلوت به شکست می انجامد .

 

این ماده که به صورت نیمه سیال و مایع بوده و بر روی نوار نقاله کوره قلع گسترده شده است ، پس از اینکه با شیشه مذاب برخورد می کند (به عبارتی بهتر شیشه با حالتی نواری روی آن ریخته می شود) ، به دلیل اینکه با یکدیگر مخلوط نمی شوند تنها آن را در مجاورت خود نگه داشته و با تنظیم ضخامت آن ، محصولی کاملاً صاف و یکدست را آماده تحویل به گرم خانه می کند .

در نهایت اینکه با خروج شیشه مذکور از حمام قلع ، با ورود به محفظه ای به نام annealing lehr یا گرمکن در دمای 200 درجه ای تثبیت شده و سپس به فضایی با دمای اتاق منتقل می شود . گفتنیست که پس از کنترل کیفیت محصولات و برش آن ها در ابعاد مورد نظر ، شیشه هایی که قرار نیست به صورت خام (فلوت) استفاده شوند به بخش های دیگر جهت سکوریت ، لمینت ، دوجداره یا سکوریت شدن و دیگر فرآیندهای حوزه ساخت شیشه می روند .

منبع خبر:

دیدگاه کاربران
بالا