شیشه پروسس

 

شیشه پروسس

 

شیشه پروسس

شیشه پروسس : با بررسی معانی واژه پروسس (Process) در لغتنامه های انگلیسی به مفاهیمی همچون فرآیند ، روند ، سیر ، جریان عمل ، فراگرد و یا مراحل مختلف تولید یک کالا ، تحقق یک خدمت و پیشرفت تدریجی و پیوسته آن ها برمی خوریم .  
در همین رابطه از آنجایی که به طور رسمی و جهان شمول شیشه ای تحت عنوان پروسس وجود نداشته و با این نام عرضه نمی شود (بر خلاف عناوینی مانند سکوریت یا لمینت که کمابیش در سراسر دنیا با همین عناوین معرفی شده و منظور یکسانی را منتقل می کنند) می توان ادعا کرد که شیشه پروسس در حقیقت مبیّن مفهوم روند ساخت شیشه به روش های مختلف می باشد .
 
چنانچه منظور از شیشه پروسس مراحل و روش های ساخت آن باشد می توان روش فلوتینگ را رایج ترین شیوه آن دانست . در این روش پس از اینکه مواد معدنی مورد نیاز ساخت شیشه (که در سرفصل های مرتبط با شیشه فلوت به آن ها پرداختیم) با یکدیگر مخلوط شده و پس از ذوب در کوره هایی با دمای بالا همگن شدند ، بر روی بستری از قلع مذاب گسترانیده شده و با حرکت در حوضچه مبرد سازی ، تحت جوی از نیتروژن که وظیفه یکدست کردن سطح رویی شیشه را دارد در ضخامت های مورد نیاز تولید می شود . 
با گذر از این توضیحات می توان روش های دیگری نیز برای شیشه پروسس معرفی کرد که مهمترین آن ها عبارت اند از :
Chemical vapor deposition یا CVD به معنی انباشت به روش تبخیر شیمیایی که در این روش لایه نشانی لایه‌های بسیار خالص میکروبلورین بواسطه انباشت بر روی لایه های سیلیسیمی انجام می پذیرد .
Sol-gel (سُل - ژل) یا رسوب‌ دهی محلول شیمیایی (Chemical Solution Deposition) روشی با نتایج برگشت ناپذیر است که ملکول های محلول همگن (سل) را به ملکولی پلیمری ، نامحدود ، سه بعدی و سنگین (ژل) تبدیل می کند . گفتنیست که این روش به عنوان یکی از زیرشاخه های علم مواد ، بواسطه به بار نشستن در دمایی پایین و واکنش در شرایطی نسبتاً آسان که به تولید نانو ذراتی با کیفیت می انجامد از محبویت بالایی در تولید برخی فرآورده های شیمیایی از جمله شیشه های ساختمانی برخوردار است .
آبکافت شعله‌ای
در نهایت لازم به ذکر این مطلب است که گاهی شیشه پروسس در خصوص میزان مواد سازنده یک محصول و به تبع آن ویژگی هایی که در شیشه پدیدار می شود تقسیم بندی می گردند که در این میان می توان به :
شیشه های سیلیسی (مناسب برای فعالیت در دماهای بسیار بالا مانند لوله‌ های کوره ، بوته ‌های آهنگری و …) ،
شیشه های آهک سود دار (مناسب برای نصب روی پنجره یا ساخت ظرف‌های شیشه‌ای ، حباب های روشنایی و شیشه لوازم دکوری ) ،
شیشه های بلوری (کاربردهای صنعتی فراوان در عین ضعف در برابر گرمای زیاد) ،
شیشه های آلومینوسیلیکاتی (استفاده در ساخت محصولاتی فایبرگلاسی از قبیل قایق ، چوب ماهیگیری یا حباب لامپ های هالوژنی به منظور افزایش مقاومت آن ها ) ،
شیشه های اکسیدی (استفاده در خط های شبکه فیبرهای نوری به دلیل اتلاف نور بسیار پایین) و
شیشه های دارای سدیم بوروسیلیکات یا پیرکسی (مناسب برای ساخت وسایل آشپزخانه ، مواد شیمیایی آزمایشگاهی ، ظرف داروها و ابزارهای اپتیکی ) 
اشاره کرد که هریک بنا به ماده دربرگیرنده ، با روش خاصی گرم و سرد شده و در جایگاه خاصی مورد استفاده قرار می گیرند . 
منبع خبر:

دیدگاه کاربران
بالا