انواع پنجره دوجداره

 

انواع پنجره دوجداره

 

انواع پنجره دوجداره

انواع پنجره دوجداره : ارائه محصولات یک خط تولید در مدل های مختلف و ایجاد تنوع در ساختار آن ها سبب می شود تا افراد بیشتری با سلیقه های گوناگون متقاضی خرید و بهره مندی از کالاهای مذکور شوند . به همین سادگی !  

به عنوان سیاستی که بسیاری از تولید کنندگان محصولات فیزیکی از آن پیروی می کنند ، گاهی می توان بدون تغییر مواد اولیه ساخت یک محصول ، عدم تغییر یا جابجایی ماشین آلات ، عدم استفاده از روش هایی نوظهور ، عدم نیاز به سازوکار یا داده هایی از پایه متفاوت یا عدم نیاز به آموزش بنیادین به کارگران حاضر در خط تولید ، محصولاتی متفاوت تولید کرده که بتواند نظر مشتریان بالفعل بیشتری را جلب نمود .

در همین رابطه مجموعه های تولید کننده درب و پنجره های دوجداره نیز با پیروی از همین قانون نانوشته در پی ساخت محصولاتی متنوع رفته که در ادامه به بررسی مهمترین آن ها می پردازیم :

• پنجره دو جداره UPVC ثابت

زمانیکه از پنجره های ساختمانی سخن به میان می آید ، بیشتر مستمعین یا خوانندگان ناخودآگاه به یاد دربی که بر روی چارچوبی لولایی سوار بوده و در قاب خود باز و بسته می شود می افتند . اگرچه این دیدگاه اشتباه نبوده و بسیاری از پنجره های امروزی پیرامون ما از این جنسند ، اما شاید جالب باشد که بدانید انواع پنجره دوجداره UPVC ثابت ، محبوب و پرفروشترین محصول از این خانواده می باشد .
این محصول ساده و پر بازده با عدم داشتن بخشی متحرک ، عملاً دیواریست که به واسطه شیشه های دوجداره قابلیت عبور نور و تصویر را از بطن خود داشته ، اما جریان هوا ، گرد و غبار ، صدا و گرما نمی تواند به طرفین آن منتقل شوند .

• پنجره دو جداره UPVC تک حالته

این محصول همانطور که از نامش مشخص است توانایی باز شدن و حرکت روی پای لولاهای خود را دارد . بدیهیست که به دلیل وجود این افزونه از نمونه های ثابت دارای قیمت بیشتریست ، اما با یک نظرسنجی ساده نیز می توان دریافت که عموم خریداران ترجیح می دهند تا پنجره ای که ابتیاع می کنند قابلیت گشوده شدن داشته و این افراد بتوانند برای به گردش درآمدن جریان هوا ، عوض شدن جو اتاق یا حتی مشاهده و برقراری ارتباط با فراسوی پنجره های خود ، از محصولی با قابلیت باز و بسته شدن استفاده کنند .

اگرچه در نظر اول پنجره تک حالته تنها محصولیست که لولاهایی عمودی داشته و لت آن نیز حول محوری عمودی دوران می کند ، اما چنانچه محصولات دیگری نیز وجود داشته باشند که بتوان آن ها را در یک راستا باز و بسته کرد ، این نوع پنجره ها نیز در زمره محصولات تک حالته قرار می گیرند .

- پنجره دو جداره UPVC مدل سایه بانی

انواع پنجره دوجداره UPVC مدل سایه بانی به عنوان یکی از این زیر مجموعه ها ، محصولیست که دارای گستره حرکتی محدودی بوده و بواسطه بازوهایی که میزان گشایش آن را کنترل می کنند ، از حد مشخصی باز تر نمی شوند . بنا به همین ویژگی ، می توان این محصولات را به عنوان پنجره سرویس های بهداشتی ، حمام ، راه پله یا نورگیرهایی که در آن نیاز به دسترسی به محیط بیرون نداریم و در عین حال موضوع دید و امنیتشان مطرح است بکار برد . ناگفته نماند که ویژگی شاخص این محصولات امکان باز شدن حول محوری افقی بوده و عین حالی که می تواند به صورت داخل باز شو و بیرون باز شو طراحی شود ، در هنگام سفارش می توان مشخص کرد که لولا ها پایین بوده و فضای ایجاد شده در بالای پنجره شکل گیرد یا برعکس .

• پنجره دو جداره UPVC دو حالته

پنجره های دو جداره به عنوان ترکیبی از دو محصول یک حالته ساده و سایه بانی ، با وجود داشتن یک دستگیره ، این امکان را دارد که هم در راستای محوری عمودی باز شود و هم راستای محوری افقی .

طبیعیست که همواره نیاز ما برای گشودن یک پنجره یکسان نبوده و در چنین حالتی افراد مختلف ترجیح می دهند تا در صورت وجود گزینه های متنوع ، آن یکی که بیشتر باب سلیقه و طبعشان است استفاده کنند .

در همین رابطه و به طور مثال ، شاید شما قصد انداختن وسیله ای را برای دوست خود از پنجره اتاقتان را داشته باشید ، طبیعیست که در چنین شرایطی انواع پنجره دوجداره را از راستای عمودی آن باز کرده و به کارتان می رسید . این در حالیست که ممکن است برادر شما برای تهویه هوای اتاق در زمستان مایل باشد اندکی گوشه پنجره را باز بگذارد . طبیعتاً در چنین شرایطی حتی با کم باز کردن پنجره در حالت عمودی ، ممکن است باد آن را باز کرده و به سرد شدن خانه یا اتلاف انرژی منجر شود ، فلذا با گشودن آن در حالت افقی و تکیه بر این فاصله محدود ، تحت هیچ شرایطی فاصله مذکور از حد استانداردش عدول نمی کند .

در خصوص امنیت این محصولات نیز جای دارد که بگوییم به دلیل استفاده از بهترین یراق آلات در ساختار آن ها و همچنین شیشه سکوریت و شیشه لمینت بنا به سفارش مشتری ، نمی توان به سادگی از آن ها نفوذ کرده ، در هم شکسته یا خراب کرد .

منبع خبر:

دیدگاه کاربران
بالا