شیشه اردکان یزد در بورس

 

شیشه اردکان یزد در بورس

 

شیشه اردکان یزد در بورس

شیشه اردکان یزد در بورس : می دانیم که بورس اوراق بهادار بازاریست که در آن اوراق مذکور داد و ستد شده و بدین واسطه افرادی که نه قدرت مالی انجام یک فعالیت اقتصادی بزرگ را داشته و نه به تنهایی قادر به انجام این کار خواهند بود ، با سهیم شدن در سود و ضرر شرکت های واجدالشرایط  
شیشه اردکان یزد در بورس : می دانیم که بورس اوراق بهادار بازاریست که در آن اوراق مذکور داد و ستد شده و بدین واسطه افرادی که نه قدرت مالی انجام یک فعالیت اقتصادی بزرگ را داشته و نه به تنهایی قادر به انجام این کار خواهند بود ، با سهیم شدن در سود و ضرر شرکت های واجدالشرایط بواسطه خرید سهم آن ها ، در شرف بهره مندی از رشد اقتصادی بنگاه های مذکور قرار می گیرند .
 

هدف از برپایی بازار بورس چیست؟

 
با کنار هم قرار دادن مطالب مکتوب ، سخن کارشناسان ، تجربه سهامداران و نگاهی به وضعیت شرکت های حاضر در بازار بورس ، می توان دریافت که هدف از برپایی سامانه بورس موارد زیر می باشد :
 
استفاده از سرمایه های سرگردان در دست عامه مردم به منظور استفاده در راستای یک فعالیت مولد اقتصادی
نظم بخشیدن به روابط مالی سهامداران ، نظارت به حفظ سلامت آن و همچنین حفظ حقوق هریک
عرضه نوع جدیدی از بازارهای اقتصادی در دل سازوکاری سنتی بواسطه استفاده از تکنولوژی های روز دنیا
ترغیب مردم به یادگیری روابط اقتصادی و دانش مالی
اشاعه فرهنگ سرمایه گذاری و معرفی سود سهامداری
ایجاد چارچوبی شفاف برای پاسخگویی به طرفین یک معامله
کمک به گسترش قدرت مالی ، سرمایه های انسانی و قدرت انجام پروژه های بزرگتر توسط یک شرکت
افزایش درگیری مثبت و مؤثر سرمایه داران با بازار بواسطه فناوری اطلاعات
 

شراکت ، شرط تحقق اهدافی دور از دسترس

 
با گذر از اهداف راه اندازی بازارهای بورس که تا حدی علت تمایل مجموعه های فراوانی برای وارد شدن به این ویترین پرسود برای هسته اصلی خود و همچنین سهامدارانشان را روشن می نماید باید گفت که همه شرکت ها به منظور کسب درآمد و سود بیشتر تأسیس می شوند .
 
این مجموعه ها که حتی از ریشه لغویشان نیز می توان مطالبی را فهمید (شرکت ، هم خانواده شریک و شراکت) برپایه همکاری دو یا چند نفری برپا شده است که خود به تنهایی به منابع مالی ، اطلاعات یا سخت افزارهای لازم برای تحقق یک هدف دسترسی نداشته و با قرار گرفتن در شیرازه ای به نام شرکت ، با ورود سرمایه ای مشخص برپایه سهام اولیه خود ، به نوعی زورشان را روی یکدیگر گذاشته و به حرکت دادن سنگ های پیش پایشان مبادرت ورزیده اند .
 
با اینکه در شرکت های سهامی خاص تعداد شرکاء یا سهامداران محدود و مشخص بوده و این افراد نمی توانند خودسرانه و بدون اجازه درصد مشخصی از سهامداران آن را واگذار کنند ، اما گاهی شرایطی پیش می آید که این قوانین برچیده شده و با کنار رفتن محدودکننده ها ، مزایایی نیز به سمت این شرکت سرازیر می شود . 
 
به عنوان مثال زمانی که شرکتی به یک مجموعه سهامی عام تبدیل شده یا همانند شیشه اردکان یزد در بورس وارد می شود ، با ارائه اوراق بهادار خود این امکان را به وجود می آورد که عموم مردم نیز قادر به سرمایه گذاری در آن شده ، پول های خرد ایشان را جمع می کند ، درپی فعالیت اقتصادی اصولی و حساب شده ای که انجام می دهد به سود قابل توجهی رسیده و نهایتاً سود هر فرد را با توجه به میزان مشارکتش به وی اعطا می کند .
 

سهام چه شرکت هایی در بورس معامله می شود؟

 
با توجه به سازوکار ساده ای که بیان شد ، بدیهیست که شرکت های زیادی تمایل دارند تا وارد بورس شوند ، اما سهام چه شرکت هایی در بورس معامله می شود؟
 
به طور خلاصه می توان گفت که شرکت های بورسی یا 
1. شرکت های دولتی بوده اند که توسط سازمان خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذار شده اند و بدین ترتیب با داشتن نامی پرآوازه در حیطه کار خود ، سابقه ای درخشان ، ساختاری نیرومند و نقشه راهی مشخص در پی جذب سرمایه متقاضیان هستند و یا
 
2. شرکت هایی هستند که با پذیره نویسی عمومی سرمایه خود را تعیین کرده و به فعالیت می پردازند . لازم به ذکر است که این پذیره نویسی برای همه مجموعه ها امکان پذیر نبوده و شروطی مانند سهامی عام بودن ، داشتن سهامی عادی با نام که صددرصد بهای اسمی آن پرداخت شده باشد ، سودآور بودن آن در پایان سال مالی ، تعریف شدن ﺣﻘﻮق ﺳﻬﺎﻣﺪاران ﺟﺰء در اساسنامه شرکت ، رعایت ﺳﻴﺎﺳﺖ اﻓﺸﺎی اﻃﻼﻋﺎت و مطلوب بودن حجم داد و ستدها از مهمترین پیشنیاز های ورود به این کارزار است .
 
ورود شرکتی مانند شیشه اردکان یزد در بورس چه مزایایی برای آن دارد ؟ 
 
زمانی که شرکتی وارد بازار بورس می شود ، این پیغام را به عموم افراد واجد الشرایط خرید سهام خود می دهد که این مجموعه معتبر به عنوان سامانه ای با فعالیت‌های مولد و اشتغال‌زا ، صلاحیت تجهیز ، جذب و هدایت منابع مالی سهامداران خود را داشته و بدین ترتیب می تواند به نحو احسن به سودآوری سرمایه آنان کمک کند .
 
سهولت در تأمین منابع مالی از طریق انتشار سهام و عرضه اوراق بهادار با عموم مردم که به جمع آوری سرمایه های خرد می انجامد ، استفاده از برخی معافیت‌های مالیاتی ، به‌ روز نگه داشتن ارزش واقعی شرکت ، کسب وجهه و اعتماد در نزد مردم که خود مزایای قابل توجه بعدی را در پی دارد ، افزایش اعتبار داخلی و خارجی که به جذب سرمایه های کلان و پرتعدادتری می انجامد و نهایتاً همکاری بیشتر بانک ها در اعطای تسهیلات و تأمین نیازمندی های مالی از مهمترین مزایای ورود به بازار بورس می باشد .
 

شیشه اردکان یزد در بورس

 
زمانی که از مجموعه شیشه اردکان سخنی به میان می آید ، با شرکتی روبرو هستیم که یکی از پیشرفته ترین خطوط تولید شیشه های ساختمانی در دنیا را داشته و با تولید روزانه 900 تن شیشه بسیار شفاف ، شیشه سکوریت و شیشه ضد گلوله علاوه بر اینکه به عنوان یکی از صادرکنندگان نمونه کشور مطرح می شود ، به عنوان قطب اصلی تولید محصولات مذکور در خاورمیانه نیز شناخته می شود .
 
شیشه اردکان یزد  با داشتن 12 خط تولید که به فرآوری آینه و شیشه های لمینیت ، ضدگلوله ، ساتینا ، دوجداره و چند جداره می پردازد ، به خوبی ثابت کرده است که می تواند سرمایه های در دست خود را در مسیری درست مصرف کرده و علاوه بر اشتغال زایی و کسب درآمد برای کشور بواسطه صادرات انبوه خود ، سود قابل توجهی نیز به سهامداران خود در بازار بورس می رساند ؛ در نتیجه اینکه بی دلیل نیست که افراد بسیاری در پی اطلاعات شیشه اردکان یزد در بورس بوده و متقاضی به دست آوردن سهام آن هستند .
منبع خبر:

دیدگاه کاربران
بالا