Headlines
کارخانه شیشه لمینت
 کارخانه شیشه لمینت
کارخانه شیشه لمینت : همه عناصری که در محیط اطرافمان می بینیم دارای ویژگی های ساختاری منحصر بفردی هستند که گاه با وجود مزایای فراوان ، به تنهایی در ساخت محصولی خاص کاربرد چندانی ندارند . طلا به عنوان یکی از شاخص‌ترین این عناصر ، محصولیست که می توان لیست بلند بالایی از مزایای آن نوشته و برتری های کاملی که به نسب دیگر فلزات و آلیاژهای آن ها دارد را برشمرد ؛ با این حال دیده می شود که
More ...
 

شیشه فلوت چیست
 شیشه فلوت چیست
شیشه فلوت چیست : همه ما در زندگی روزمره خود با عبارات و اصطلاحات فراوانی برمی خوریم که معنی آن را نداسته و یا در بهترین حالت شناختی بسیار کلی از آن ها داریم . از آنجایی که «همه چیز را همگان دانند» ، بدین معنا
More ...
 

تفاوت شیشه لمینت و سکوریت
 تفاوت شیشه لمینت و سکوریت
تفاوت شیشه لمینت و سکوریت : با افزایش توانایی و دانش انسان در فرآوری شیشه های ساختمانی ، محصولاتی پدید آمدند که با ضخامت مورد نظر تولیدکننده ، دارای شفافیتی بیشتر ، مقاومتی بالاتر ، سطحی صیقلی تر و کاربردهای متنوع تری نسبت به نمونه های
More ...
 

شیشه ساتینا
 شیشه ساتینا
شیشه ساتینا : شفافیت در ذات شیشه هاست ، عاملی که سبب شده است تا هرکجا که به دیواری با توانایی عبور دادن نور و تصویر از خود نیازمندیم ، این محصولات خودنمایی کنند . در همین رابطه در مواردی هم بنا به درخواست کارفرما یا ماهیت فضایی که در آن نصب می شوند ، ممکن است عامل دوم که نمایش تصویر از طرفین می باشد در اولویت دوم ما قرار گرفته و شیشه مذکور به سمت مات و غیرشفاف شدن پیش رود .
More ...
 

شیشه کریستال
 شیشه کریستال
شیشه کریستال : در فرهنگ عامیانه ما یکی از مصادیق شفافیت و درخشندگی ، کریستال ها هستند که بین تعریف علمی بین المللی و آن چیزی که هم اکنون قصد بررسی آن را داریم تفاوت هایی وجود دارد . در همین رابطه
More ...
 

 استاندارد شیشه لمینت
استاندارد شیشه لمینت : در مطالب پیشین گفتیم که چنانچه چند لت شیشه بواسطه لایه های نگه دارنده بینابینی مانند سطحی از PVB به یکدیگر چسبیده و به دلیل وجود موادی از نیتروسلولز در ساختار خود ، پس از شکسته شدن به جای اینکه خرد شده و روی سطح زیرینشان بریزند ، در جای خود مانده و با ترک های متعدد و عمیق در انتظار تعویض بشینند ، در حقیقت با یک قطعه شیشه لمینت سروکار داریم .
More ...
 

شیشه اردکان یزد در بورس
 شیشه اردکان یزد در بورس
شیشه اردکان یزد در بورس : می دانیم که بورس اوراق بهادار بازاریست که در آن اوراق مذکور داد و ستد شده و بدین واسطه افرادی که نه قدرت مالی انجام یک فعالیت اقتصادی بزرگ را داشته و نه به تنهایی قادر به انجام این کار خواهند بود ، با سهیم شدن در سود و ضرر شرکت های واجدالشرایط
More ...
 

انواع پنجره دوجداره
 انواع پنجره دوجداره
انواع پنجره دوجداره : ارائه محصولات یک خط تولید در مدل های مختلف و ایجاد تنوع در ساختار آن ها سبب می شود تا افراد بیشتری با سلیقه های گوناگون متقاضی خرید و بهره مندی از کالاهای مذکور شوند . به همین سادگی !
More ...
 

شیشه دید یک طرفه
 شیشه دید یک طرفه
شیشه دید یک طرفه : اگر با مطالعه مطالبی حول شیشه های رفلکس که پیشتر تقدیم حضورتان شده بود با ما همراه هستید ، به یاد می آورید که ویژگی اصلی این شیشه ها نمایش تصاویر سمت روشن تر به صورت یک جانبه بود . به عبارتی دیگر ، زمانی که نور خارج از داخل چارچوب این محصولات بیشتر بود می توانستیم
More ...
 

شیشه رفلکس
 شیشه رفلکس
شیشه رفلکس : برای ورود به مبحث شیشه رفلکس اشاره به اتاق های بازجویی خالی از لطف نیست .
More ...
 

شیشه کریستال آکواریوم
 شیشه کریستال آکواریوم
شیشه کریستال آکواریوم : شیشه های ساختمانی دارای کاربردهای فراوانی در زندگی ما هستند که یکی از آن ها ساخت مصنوعات شیشه ای و به طور ویژه آکواریوم می باشد . با صرف نظر از آکواریوم های پیش ساخته که به کمک پلاستیک های فشرده در کارخانه ساخته شده و پس از شکل گیری ، به پمپ اکسیژن ، اسکیمر ، منبع روشنایی ، تصفیه آب و دیگر تجهیزات کاربردی نگهداری از ماهی های زینتی مجهز می شوند ، ساخت آکواریوم های کلاسیک عملیست که با داشتن مهارت ، ذوق ، سلیقه ، تجربه و صد البته شیشه ای شفاف به اندازه مورد نیاز محقق می شود .
More ...
 

شیشه نمارنگ
 شیشه نمارنگ
شیشه نمارنگ : یکی از ویژگی هایی که در خرید و فروش یک بنای مسکونی (یا با کاربردهایی دیگر) بدان توجه می شود ، نورگیر بودن آن است .
More ...
 

شیشه پروسس
 شیشه پروسس
شیشه پروسس : با بررسی معانی واژه پروسس (Process) در لغتنامه های انگلیسی به مفاهیمی همچون فرآیند ، روند ، سیر ، جریان عمل ، فراگرد و یا مراحل مختلف تولید یک کالا ، تحقق یک خدمت و پیشرفت تدریجی و پیوسته آن ها برمی خوریم .
More ...
 

اردکان
 اردکان
اردکان : یکی از راه های یافتن مرکز یک چهار ضلعی ، وصل کردن زوایای غیر مجاور آن به یکدیگر و مشخص نمودن نقطه برخورد این دو خط می باشد . با فرض اینکه کشورمان از نظر هندسی روی نقشه یک متوازی الاضلاع باشد ، می توان ادعا کرد که بنا به اصل فوق شهر اردکان با تقریبی چند کیلومتری با شهر یزد (و به قولی ساعت مارکار) ، میانی ترین ناحیه مسکونی کشور ایران می باشد .
More ...
 

شیشه بسیار شفاف
 شیشه بسیار شفاف
شیشه بسیار شفاف : گاهی به هنگام مشاهده ویترین برخی واحدهای تجاری از قبیل طلا و جواهر فروشی ها ، محصولات دکوراتیو یا لوکس فروشی ها ، نمایندگی برندهای معتبر در هر صنف یا حتی برخی هتل ها و رستوران های شیک تصور می کنیم که شیشه استفاده شده در ویترین یا جداره های آن ها بسیار شفاف تر از سایر شیشه های ساختمانیست که تاکنون دیده ایم .
More ...
 

شیشه فلوت های کوالیتی
 شیشه فلوت های کوالیتی
شیشه فلوت های کوالیتی : با وجود روش های متداولی که برای ساخت شیشه مورد استفاده قرار می گیرند ، می توان گفت که فلوت یا شناور کردن شیشه مذاب روی بستری از قلع یکی از شایع و پرطرفدارترین متد های روز دنیاست . اگرچه با تجسسی چند دقیقه ای در فضای مجازی یا نشریات تخصصی این حوزه می توانید با جزئیات ساخت شیشه فلوت های کوالیتی آشنا شده و با مطالعه لیستی از مواد مصرفی ، درصد هریک ، نحوه افزوده شدن آن ها ، طریقه سرد و گرم شدن و فرمینگ این پدیده با کلیات ساخت آن از زمان استخراج سنگ های معدنی تا مرحله برش آن ها آشنا شوید ، اما ما قصد داریم تا در این یادداشت نکاتی از روند ساخت شیشه فلوت های کوالیتی را به صورت کلی و با زبانی ساده شرح دهیم .
More ...
 

دوجداره
 دوجداره
دوجداره : از نخستین باری که از شیشه به عنوان پدیده ای برای پوشاندن فضای بین چارچوب های درب و پنجره ساختمان ها استفاده شد تا به امروز ، در کنار عللی همچون حفظ تعادل گرمایی محیط ، محافظت آن در برابر باد ، باران و سایر عوامل جوی ، تعدیل آلودگی های نامطلوب از جمله صوت ناهنجار و گازهای گلخانه ای و همچنین دلایل امنیتی ، ایجاد شرایطی برای عبور نور و تصویر از طرفین این محصول از جمله مهمترین اهداف تعبیه و استفاده از این محصولات به حساب می آمده است .
More ...
 

آیینه کیفیت بالا
 آیینه کیفیت بالا
آیینه کیفیت بالا : در یادداشت های قبلی که پیرامون آینه ها ارائه شد ، به این نکته اشاره کردیم که همه اجسام مرئی که آن ها را می بینیم نوری را که از سوی منبع نور به سمتشان پرتاب می شود را به سمت چشم ما بازتابانده و بدین واسطه دیده می شوند . در ادامه مطلب مذکور گفته شد که برخی اجسام به دلیل داشتن سطحی مسطح و هموار ، اشعه های نور دریافتی را با نظمی بهتر و به تناسب زاویه ورودی بر می گردانند ، در نتیجه وقتی به آن ها می نگریم می توانیم تصویر خود را ببینیم . در همین اثنا گفتنیست که هرچه این سطح صاف تر بوده ، فاقد لایه های رنگی باشد ، به عنوان جسمی مات نور را جذب نکرده و یا برعکس ، در کسوت شئی شفاف مانند جام های شیشه نور را از خود عبور ندهد ، می تواند به عنوان یک آینه با کیفیت تر مطرح گردد . اما آینه کیفیت بالا چیست ؟
More ...
 

فلوت ایران
 فلوت ایران
فلوت ایران : با صرف نظر از محصولات و خدماتی که تولید و عرضه آن ها ریشه در فرهنگ و سنت های ما ایرانیان داشته ، حصول آن ها در گرو دانش یا سخت افزار خاصی نبوده و در مواردی شاذ و نادر توسط نوابغ معاصر ایرانی برای نخستین بار در جهان مطرح شده و به استفاده انبوه رسیده اند ، باید اذعان داشت که اکثر قریب به اتفاق محصولاتی که امروزه در داخل کشور تولید می شوند ماحصل سال ها تحقیق و فعالیت غربیان بوده که در قالب دستور العملی جامع ، یک ماشین افزار ، دستگاه های یک خط تولید یا قطعات در شرف مونتاژ به دست ما رسیده اند .
More ...
 

شیشه دکوراتیو
 شیشه دکوراتیو
شیشه دکوراتیو : شیشه های ساختمانی دارای تنوع و کاربردهای فراوانی هستند ، اما با این حال زمانی که سخن از این محصولات به میان می آید ، عموماً به یاد صفحه ای زجاجی ، شفاف ، بی رنگ و شکننده می افتیم .
More ...
 

 
« 1 2 3 4 » صفحه:
بالا